W naszym życiu wszystko może się wydarzyć. Nawet, jeżeli coś mamy bardzo dokładnie zaplanowane, to nie jesteśmy w stanie zapanować nad losem, który może spłatać nam dobrego lub złego figla. Na to nie ma reguły – chociażby nie wiadomo co się działo. Można tylko wierzyć, że wszystko to co do tej pory planowaliśmy ma jakiś z góry założony cel. O różnych losowych przypadkach i magii z niej związaną możemy przeczytać w książce pt.”Pamiętnik szeptuchy. Dni mocy” Doroty Gąsiorowskiej.

Słowiańskie moce i wierzenia

Zanim Polska stała się krajem typowo katolickim, to miała do czynienia ze słowiańskimi mocami i wierzeniami. Wszyscy doskonale wiedzą, że pradawni bogowie i wielkie bóstwa na naszej ziemi były czymś w miarę normalnym. Potem zgodnie z wiarą katolicką takie wierzenia przestały obowiązywać. Część z nich wpisała się na stałe do polskiego kalendarza słowiańskiego i część tradycji do dnia dzisiejszego sumiennie obchodzona jest przez naszych rodaków. Do takich wierzeń należy letnia noc przesilenia, kiedy to po wodzie puszcza się wianki kobiece i pali się ogniska. Główną bohaterką jest Natasza, która jest młoda i piękna. Posiada całkiem niezły majątek. Wszystko to dzięki temu, że pracuje jako wzięta modelka. Ktoś mógłby powiedzieć, że doskonale realizuje swoje marzenia. Ale tak naprawdę to nie są jej marzenia, ale jej matki. Natasza czuje, że jest już tym wszystkim zmęczona. Najchętniej rzuciłaby wszystko i rozpoczęła zupełnie nowe życie. Na razie, pomimo sprzeciwu pewnych osób, postanawia wyjechać na krótkie wakacje.

“Dni mocy”

Bohaterka wyjeżdża do przyjaciółki w Bieszczady. Po drodze w pewnej chatce spotyka Salmę – miejscową zielarką, która jak się okazuje ma tajemne moce. I to na tyle silne, że Salma bardzo dużo wie o Nataszy. Tylko, że kobieta nigdy wcześniej nie spotkała zielarki, wiec to dziwne, że ona tyle o tym wie. Na zakończenie spotkania Natasza otrzymuje od zielarki tajemniczy pamiętnik. “Kiedy nadejdzie właściwy czas, zrozumiesz” – dziewczyna nie wiedziała, że to krótkie zdanie już niedługo zmieni jej prawdziwe życie. I to na tyle, że modelka dowie się o pewnych tajemnicach rodzinnych o których do tej pory wcale nie miała pojęcia. Jaki wpływ na wszystkie wydarzenia będzie miał nowo poznany Joachim i Aleks? Noc przesilenia, która zbliża się wielkimi krokami jest w stanie zmienić wiele w życiu. Ciekawe co zmieni w życiu Nataszy? Czy będzie ona w stanie realizować swoje marzenia, a nie tylko innych? Tego dowiemy się z “Pamiętnik szeptuchy. Dni mocy“.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com