Romantyczna opowieść o miłości, która przetrwa wszystko? Złamane serce, rozpacz i próba ułożenia sobie życia na nowo? Powrót osoby, która kiedyś znaczyła dla nas wszystko? To, a nawet więcej znajduje się w nowym cyklu, za którego stworzenie odpowiada Ella Fields. Zakazana. Uniwersytet Gray Springs. Tom 1 opowiada historię Daisy, której serce zajęte jest przez dwie rzeczy: sztukę (która jest pasją bohaterki) oraz Quintona. Chłopak, z którym się wychowała, przeżyła pierwszą miłość, ale i pierwsze złamane serce. Kontakt między tą dwójką się urywa. Do czasu…Nieoczekiwanie Quinton i Daisy rozpoczynają studia na tym samym uniwersytecie. Czy nastoletnie uczucia powrócą? Czy chłopak jest tak samo zainteresowany Daisy, jak ta nim?

Miłość, zdrada i odkupienie

Zakazana. Uniwersytet Gray Springs. Tom 1 to przykład klasycznej literatury młodzieżowej. W pierwszej części cyklu znajdziemy wszystko to, z czego słyną popularne książki z kategorii young adult. Rozstania, powroty, kłamstwa, nieporozumienia, ale i nowe miłości czy zauroczenia. Trzeba przyznać, że choć seria Elly Fields nie prezentuje niczego nowego, to autorce udała się szczególnie jedna rzecz. Dobrze zilustrowała samych bohaterów, a także ich młodzieńcze, rozbiegane emocje. Łatwo nam utożsamić się z postaciami, nawet gdy te postępują – wydawałoby się – nieracjonalnie czy też wbrew swoim postanowieniom. Jesteśmy w stanie poczuć ból, tęsknotę, nadzieję, strach czy poczucie winy, jakimi bohaterowie w danych fragmentach emanują.

Historia pierwszej miłości

Pierwszy tom Elly Fields to historia przewidywalna, ale i angażująca. Zakończenie daje nadzieję na interesujące rozbudowanie fabuły i wprowadzenie nowych postaci w kolejnych tomach. Pierwsza miłość to nieodłączny temat literatury młodzieżowej, toteż początkowo Zakazana. Uniwersytet Gray Springs. Tom 1 zamiast zachęcać, może młodych czytelników zniechęcać. Jednak warto sięgnąć po książkę właśnie choćby dla tego, jak wyraźnie nakreśleni są bohaterowie i jak bliskie rzeczywistości emocje są przez nich prezentowane. Historię czyta się lekko i szybko, tak więc ta stanowić może i całkiem dobry pomysł na prezent czy upominek dla nastolatka. 

Zakazana. Uniwersytet Gray Springs. Tom 1 to:

  • pierwsza część nowego młodzieżowego cyklu
  • historia o pierwszej miłości, która nie wygasła po latach
  • ciekawie rozpisani bohaterowie, którzy prezentują szeroką gamę młodzieńczych emocji
  • klasyczna fabuła oscylująca wokół miłości, a następnie rozstania, jednak dzięki bohaterom zachęcająca do dalszego jej poznawania.
Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com